• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

AKTUALITY

21.10.2020 LISTOPAD – PLÍCE A SMUTEK

         

Symbolem listopadu je Vítr. Je často chladný, odvane starosti, ale mnohdy přináší také smutek. Původní barvou smutku je bílá, dáváme si na ni pozor především v první polovině měsíce. O svátku zesnulých vzpomínáme na naše blízké, kteří tu už nejsou. Oranžové dýně vnáší do našich domovů světlo. Halloween se k nám rozšířil z Ameriky, svůj prapůvod však má v Evropě, u Keltů. Rozsviťte svá světýlka ...

Opět je listopad a já jsem v poslední době měla dost času chodit do přírody na procházky. Minulý víkend jsem se brouzdala spadaným listím v Novohradských horách. Vystoupili jsme s rodinou na Kraví horu a nezapomněli ochutnat zázračnou vodu v Dobré Vodě. Přírodu miluji a vždy mi dobije baterky.. Jen ten vzduch a dýchání bez roušky je malý zázrak. Užijte si také a vydejte se za podzimními výlety!

Nejvíce ohroženy jsou teď naše plíce, protože přecházíme ze suchého k mokrému období. Pozor na blokády páteře – často jsou za nimi skryty právě dýchací potíže a někdy prostě stačí jen odstranit blokády na páteři třeba reflexní masáží nebo akupunkturní masáží APM.  Neméně je ohrožen nos a pokožka.

Strava

Do stravy přidáme zinek (nejlépe z dýňových jader) a vitamín A (nejlépe mrkev krátce osmahlá na másle nebo kvalitním rostlinném oleji), jinak pokračujeme v zimní úpravě stravy a dáme si pozor na tropické ovoce - raději je vynecháme, protože ochlazuje naše tělo a to v období chladu zrovna nepotřebujeme. Když už chceme mlsat něco ovocného, dáme si raději naše české křížaly od babičky.

Reflexní plošky

V tomto období masírujeme reflexní plošky páteř, plic a průdušek. Při potížích sliznic nezapomínáme na reflexní plošku slinivky.

Bylinné čaje

Jsou zaměřeny na léčbu dýchacích cest – pijeme petrklíč nebo rovnou směs průduškových bylinek.  Při chřipce užíváme jantarovou tinkturu vnitřně i k potírání hrudníku. Začínáme myslet i na náš lymfatický systém a můžeme jej čistit lymfatickým čajem nebo masáží, správně a nejlépe ručně prováděnou. Správná lymfatická masáž musí být prováděna vždy směrem k srdci. Pozor na maséry, kteří lymfatickou masáž správně neumí!

Přečtěte si také odkaz Imunita během pandemie. Najdete tu spoustu zajímavých tipů jak posilovat své zdraví a regenerovat tělo po prodělaných virózách. Rádi Vám poradíme také osobně.

Psychika

Je zatížena v listopadu smutkem – truchlením. Blíží se zima, teplo je pryč, nastal sychravý čas, ranní mlhy, déšť. Pomůže nám esence Delfína, Vydry, Kolibříka, Šimpanze nebo Veverky. Pokud  se objevují emoce, které už nepotřebujeme, hluboce uložený žal nebo smutek, užíváme Hrocha, který nám je pomůže vynést do vědomí a nechat odejít. Když je to těžké, přidáme si Gazelu, která celý proces usnadní nebo užíváme kombinaci Truchlící srdce. Někdy se objeví smutek a nevíme proč – pomůže Kůň nebo Hříbě (esence mláďat), kteří uzdravují naši srdeční čakru a jemně otvírají zraněné srdce lásce.

►Květ u titulu této stránky se jmenuje Jestřábník oranžový a patří k novým esencím, které byly letos pro Vás připraveny. Brzy jej najdete v oddělení JIhočeských esencí. Prozatím alespoň informace o jeho účincích: transformuje veškeré negativní energie na vyšší a čistší energie, tím léčí traumata a negativní emoce. Vaše energie se pročistí a vzroste. Co si víc přát?

Je zajímavé, že do mého obchůdku letos přišlo hodně zákazníků, které oslovila esence Koně nebo Hříběte. Cítím, že nastala doba, kdy se naše srdce očišťují a naše srdeční čakra může znovu zazářit. Nádherně ji léčí a nabíjí nový obrázek Věry Kočky Čtvrtá brána. Pokud se Vám líbí, můžete si jej koupit u ní nebo v mém obchůdku Johanka. Velmi mne inspiruje Věřin nejnovější obrázek Strážce páté brány, který nás uvádí do rovnováhy páté čakry - komunikace, souladu se sebou i Bohem, s druhými lidmi i Vesmírem. Hned ho následuje Pátá brána, obrázek pro pátou čakru ..

Aromaterapie

Do lampičky si kapeme éterický olej eukalyptus nebo směs Climarome firmy ATOK, pokud máme dýchací potíže. Při smutku použijeme mandarinku, pomeranč, červený pomeranč, tangerinku, grep nebo citrón. Z eukalyptu můžeme použít i balzám k natírání spánků nebo hrudníku.