• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

AKTUALITY

31.8.2017 Tajemství pěstování čaje na Srí Lance

Letošní zima pro mne připravila velké překvapení. Ačkoliv mi rok Kohouta sděloval, že mne čeká velké cestování do zahraničí, měla jsem své pochybnosti, zda budu mít dost prostředků a přemýšlela jsem, kam bych asi jela. 

Majitelé firmy MixTee vyřešili situaci za mne. Vzhledem k velkému nárůstu prodeje čajů značky Basilur v mém obchůdku Johanka v loňském roce jsem se zařadila mezi VIP prodejny této firmy. A nejen to - čekalo mne obrovské překvapení. Byla jsem vybrána, abych se zúčastnila spolu s dalšími účastníky velkého čajového putování po Srí Lance, které pro úspěšné prodejce pořádá každoročně majitel firmy Basilur.

   

Než jsem se stačila vzpamatovat z překvapení, už jsem seděla v letadle do Colomba a poprvé v životě přistávala na nádherném ostrově, známém mezi milovníky čaje jako Cejlon, nyní Srí Lanka.

O mém putování si napíšeme někdy jindy. Důležité je, že s námi letěl filmový štáb spolu se světoznámým kuchařem Romanem Vaňkem natáčet pro Streem další ze série úspěšných videí Jídlo s.r.o., tentokrát o čaji na Srí Lance.

Nyní si tato videa můžete prohlédnout i Vy a kochat se tak spolu se mnou nádherou čajových plantáží, zpracováním čaje, rozhovorem u šálku čaje a dalšími zajímavostmi.

Uvařte si šálek oblíbeného čaje a račte vstoupit!

díl 1. Tajemství pěstování čaje na Srí Lance

bonusové video: Jaký je rozdíl mezi sypaným a pytlíkovým čajem?

díl 2. Jak probíhá burza čajových lístků a další zpracování čaje v továrně?

bonusové video: Jak připravit dobrý čaj?

bonusové video: Profesionální ochutnávka čaje

A nezapomeňte, až to vše shlédnete, doplňte své zásoby čaje v mé prodejně JOHANKA, kde Vám odborně poradíme s výběrem kvalitního čaje z plantáží Srí Lanky (značka Basilur, Tarlton a Tipson) i jiných čajových zemí.

 

Pokud budete mít zájem o pravidelné ochutnávky, můžete se registrovat přímo v prodejně nebo na mém e-mailu. Jednou měsíčně Vám s radostí zašleme e-mail s rozpisem ochutnávek v jednotlivých dnech.

Chystáme pro Vás velká překvapení, neboť v květnu oslaví prodejna Johanka již 25 let své existence. Přijďte si pro svůj dobrý čaj!