• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

Bachovy esence

Co jsou Bachovy květové esence a jejich výběr

bachovky2

Bachovy květové esence tvoří nejstarší systém 38 květových esencí.

Anglický lékař Edward Bach (1886-1936)  pracoval nejprve v oblasti klasické medicíny, až později objevil sílu přírody. Na procházkách intuitivně cítil vibrace rostlin. Z rostlin dělal výluhy a pozoroval jejich vliv na průběh nemocí.  

Zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy - např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, hrůza, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost... Všímal si reakcí pacientů na ostatní lidi, povahových rysů a nemocí, které se u nich objevily.

Dr. Bach vytvořil 7 skupin esencí zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství, přílišnou péči o jiné

Záměrem doktora Bacha bylo, aby s esencemi mohl pracovat každý sám. Proto je systém používání Bachových esencí jednoduchý. Vybereme si esenci, která je pro nás aktuálně vhodná. Pokud si sami netroufáme vybrat správnou esenci nebo se nám zdá, že jich potřebujeme mnoho najednou, terapeut pracující s Bachovými esencemi nám esence vybere a namíchá. Doporučuje se kombinovat maximálně 7 esencí v jedné lahvičce k užívání.

Esence vybíráme podle negativních stavů, ve kterých se nacházíme. Léčí svými jemnými vibracemi, neléčí nemoc samu, ale její psychickou příčinu.

Podívejte se na oficiální video o Bachových esencích, natočené Bachovým centrem v Anglii

Originální Bachovy květové esence z Anglie používám ve své terapeutické praxi.

Konzultace s klientem

V konzultaci Bachových esencí  je třeba objevit příčiny současného stavu klienta, pochopit chování a postoje, které k němu vedly a najít správnou cestu ven. Ráda naslouchám tomu, co klient říká a pomalu s ním rozkličuji jeho situaci. Nakonec namíchám lahvičku esencí. Konzultace trvá obvykle hodinu, v případě komplikovaného stavu i déle.

Mou největší odměnou jsou rozzářené oči a klid, pochopení a pocit úlevy, které vidím na konci sezení.

Po 4 týdnech (v akutním případě častěji - týden, 14 dní..) měním kombinaci Bachových esencí podle aktuálních pocitů klienta.

Jak užívat Bachovy esence

Esence užíváme 4x denně po 4 kapkách z namíchané lahvičky, a to buď přímo do úst nebo do trochy vody. V případě těžšího stavu se mohou Bachovy esence užívat častěji - např. při stresu nebo nepříjemném pocitu užijte dávku kapek, za 5 minut další a ještě jednu po cca půl hodin. Takto dojde ke zpracování akutního pocitu a situace se rychle zlepší.

Pokud potřebujete řešit nenadálou, přechodnou situaci nebo akutní problém, obvykle stačí vybrat jednu lahvičku. Pokud potíže trvají déle nebo jde o stav krize (stres, smrt blízkého člověka, dopravní nehoda, kóma aj.), doporučuji užívat esence déle - alespoň 2 až 3 lahvičky.

Rescue Remedy je jediná esence, která se užívá neředěná - tj. koncentrát.

Bachovy esence je obvyklé a vhodné ředit do užívací lahvičky. Bachovo centrum doporučuje do 30 ml lahvičky dávkovat po 2 kapkách od každé zvolené esence, max. však 7 esencí. Směs konzervujeme alkoholem.

Pokud do kombinace esencí použijeme i Rescue Remedy, počítáme ji jako jednu samostatnou esenci a do lahvičky dáme 4 kapky Rescue Remedy. Obraťte se vždy raději na prodejce nebo terapeuta, který s Bachovými esencemi pracuje a doporučí Vám vhodné kombinace i dávkování podle Vašich potíží.

Pro koho jsou Bachovy esence vhodné?

Bachovy esence může užívat kdokoli – děti, dospělí, těhotné i kojící ženy. Můžete je kapat zvířatům a rostlinám.

Mají své místo nejen v kritických životních situacích, i v každodenních problémech, které způsobují naše nepříjemné pocity v určitých situacích (př. návštěva zubaře, před operací, jednání na úřadě..) nebo v kontaktu s určitými lidmi.

Těší mne, že v dnešní době maminky malých dětí rády používají pro řešení problémů v rodině Bachovy esence, které děti ani maminky nezatěžují a naopak jim rychle pomohou řešit zatěžující situace.

Jsem také šťastná, že existují úžasní gynekologové, kteří ženám doporučují používat Bachovy esence a krémy - gely při gynekologických problémech nebo potížích v těhotenství nebo klimakteriu.

Opatrnost je třeba při podávání Bachových esencí alkoholikům nebo vyléčeným alkoholikům. Esence kápneme do horkého nápoje, aby se odpařil alkohol, a pak užít. Vhodnou formou u Rescue Remedy (Krizové esence) jsou dětské kapičky Rescue Kids, které neobsahují alkohol.

V poslední době se začaly vyrábět i esence pro Vaše zvířata, jako u dětí jsou kapky bez alkoholu. I pro Vaše zvířátka mohu kapičky podle rozboru situace namíchat. Nejčastěji pomáhám psům, kočkám a koním.

 

Konzultace

konzultace 600Kč/h, kapky 25ml 250Kč, 60ml 450Kč.