• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

Moje esence

Jak vznikají esence a co bylo na začátku

 

Každá myšlenka je formou energie, myšlenkami tvoříme svůj život a vše, co v něm prožíváme. Než jsem tohle pochopila, dost jsem se natrápila. Mít čistou hlavu bez myšlenek není jednoduché, ale člověk se vše učí a nakonec to zvládne.

Na semináři esencí volně žijících zvířat s Danielem Mapelem jsme se učili vytvářet vlastní esenci. Byla to skupinová práce, velmi krásná, neuvěřitelná, plná nádherných prožitků. Bylo třeba zvládnout klid mysli, mít prázdnou hlavu bez myšlenek a pocitů, otevřít se jen tomu, co přichází od konkrétního zvířete, jehož energie vstupovala do nově vytvářené esence. Energie ve skupině byla silná, tvořivá, soustředěná na vznikající esenci. A najednou tu byla – nová esence, krásná, silná, naše společné dílko. Můžete se podívat na esence zvířat, které vznikly na Danielových seminářích a jejich popis. Esence z těchto seminářů slouží jen účastníkům, kteří je tvořili.

 

Daniel nás vyzýval k tomu, abychom zkoušeli sami vytvářet esence.

Po jeho semináři jsem na to často myslela, ale necítila jsem se připravená. A pak se to stalo. Jela jsem po 2 letech znovu na seminář, který jsem již jednou absolvovala a shodou okolností na něm dostala i certifikát terapeutky WEAE jako první v Evropě. Sešlo se nás asi šest těch, kteří byli na semináři podruhé. Daniel se zeptal, kdo už udělal nějakou esenci. Pět rukou letělo nahoru a jejich majitelé se předháněli v líčení toho, co už všechno udělali. Daniel se podíval na mne – právě certifikovanou lektorku a terapeutku WEAE a zeptal se: „A co Ty?“. Hrklo ve mně jako ve starých hodinách. Moje mysl okamžitě začala ovládat celou moji bytost („tak to vidíš, lektorko…no tak Ty teda vypadáš….“). Strach se rozlézal v mém těle…svíraly se mi vnitřnosti. Najednou jsem se uklidnila. O co jde? No tak jsem žádnou neudělala! A moje ústa vypustila něco, co bych asi normálně neřekla.

„Necítila jsem dost pokory. Necítila jsem se připravená. Nedokázala jsem zklidnit svoji mysl tak, abych do esence nevkládala nic ze sebe, ale jen ze samotného zvířete“. Daniel se jen usmál a já jsem věděla, že mi rozumí. Vše má svůj čas.

 

Teprve na podzim roku 2011 přišla myšlenka, že udělám esence. Věděla jsem už, že vzniknou z posvátné vody pramene Sv. Václava poblíž vrcholu Skalka nad Holašovicemi. Věděla jsem, že je budu dělat tam. Překvapení přišlo až na místě samém. Meditovala jsem u studánky a zklidňovala mysl. Kolem mne se sešlo několik desítek přírodních astrálních bytostí. Okukovaly mne a čekaly, co přijde. Pak se mne jedna víla zeptala, co tam budu dělat. Řekla jsem jí, že esenci zvířete. Vykulila na mne oči, podívali se s ostatními vzájemně na sebe a dali se do neuvěřitelného smíchu. Nechápala jsem. Víla se znovu zeptala a já znovu odpověděla. To už se bytosti smály až se „za břicho popadaly“. Najednou se na mne víla klidně podívala a vážně pravila“ „Ty nevíš, co máš dělat?“. Nevěděla jsem, ale začala jsem znovu meditovat a nakonec jsem zjistila, že budu dělat úplně jinou esenci. A tak vznikla moje první esence, kterou jsem později nazvala „Posvátný bílý losos moudrosti“. Možná znáte starou keltskou legendu o lososu moudrosti. Napojení na tuto bytost jsem zažila již dříve a nyní je její energie k dispozici i Vám formou esence.

Po vytvoření první esence jsem si myslela, že je vše hotovo. Bytosti znovu kulily své rozesmáté oči a tvářily se pobaveně nad tím, že „nevím“. Znovu jsem meditovala a pak vznikla druhá esence, která v sobě obsahuje obrovskou očistnou sílu pramene Sv. Václava. Esenci najdete pod názvem „Očistná síla pramene Sv. Václava“.

 

Rozhodla jsem se, že esence, které vytvořím, budou nést název Svatováclavské esence.

Jsem hluboce vděčná přírodě, bytostem, Vesmíru i mému učiteli, který mne trpělivě vedl při práci s energií míst. Přeji Vám, aby esence, které se tu představují, přivedly do Vašeho života Lásku, klid, víru, důvěru a harmonii.

Pokud v sobě najdete touhu esence vytvářet, tvořte. Pokud nebudete vědět jak, můžete se zúčastnit mého semináře, na kterém se to naučíte.