• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

AKTUALITY

1.2.2021 ÚNOR – LEDVINY a STRACH

Letošní zima nás všechny trochu zaskočila. Sníh, mráz a led vévodí. To si dokážeme příjemně užít na horách při běžkování a bruslení v přírodě. Ale dny chladné se střídají s dny až bláznivě teplými, které přejí klíšťatům a virózám. Takže při procházkách v listnatých lesích i v této době bychom měli být ve střehu a nosit s sebou alespoň trochu levandulového oleje, kterým si potřeme kotníky.. Voda vůbec působí v tomto období spíše negativně a dost často má snahu držet se v našem těle. Proto je velmi důležité čistit ledviny, aby se neozývaly potíže přeneseného rázu, jako např. bolesti v kolenou a kloubech dolních končetin. Exzematici jsou v tomto období také více ohroženi a často zasunuté ohrožení kůže najednou vykvete.

A co říkají naše orgány? Pokud jsme věnovali v lednu péči močovému měchýři, únor naše ledviny snášejí lépe. Kdo péči zanedbal, ať se ledvinám věnuje pečlivě a pije známý ledvinový Jančův čaj. Najdete jej i ve formě kapek firmy Naděje Směs bylin na ledviny. Pokud to nestačí, můžete přidat i tinkturu pana Jukla z Celíku zlatobýlu.  Celík zlatobýl pravý je již v Jančově ledvinovém čaji obsažen, ale pokud se ekzém rozlévá plošně po těle, neváhejte přidat tinkturu. Výborná pro očistu je také tinktura Pýr nebo Vřes-Pcháč oset-Měsíček (obě firma Naděje). Můžeme je zařadit už teď nebo za měsíc při pravidelné detoxikaci v jarním období.

Při potížích s ledvinovými kamínky pomůže tinktura lomikámen. Jak říká jeden můj spokojený klient - je to Božská tinktura! Při větších potížích doporučuji i čaj od pana Jukla Ledvinové kameny.

Ohroženy jsou v této době také  naše UŠI. Ty jsou ovšem symbolem toho, co je v našem těle skutečně ohroženo, a to jsou pohlavní orgány. 

Strava

protože se nacházíme uprosted zimního období, i strava je stále zimní. Kořenová zelenina, dýně hokkaidó, červená řepa, lilek, cuketa, po ránu jíme buď zeleninu nebo ovesnou kaši, kdo má slinivku v pořádku, může si dát luštěniny - fazolky, čočku. Pokud máme chuť na slaninu a vejce, dáme si je, protože si udržujeme v těle optimální hladinu cholesterolu pro výstavbu našich buněk. Na brambory a škroby zapomeneme, stále omezujeme pečivo a nejíme ovoce, zvláště ne tropické. Pozor si musí dát zejména ekzematici. Pijeme teplý zázvorový čaj z kořene zázvoru, do nějž si můžeme přidat trochu bylinného karamelu nebo medu a citrón. Ledviny udržujeme v suchém teple.

Pro posílení doporučoval Ing. Janča tzv. 'zimní loučku' - semena řeřichy zahradní. Nepředávkovat! Nic se nemá přehánět ...

Reflexní plošky

Z reflexních plošek jsou nyní důležité nadledvinky, ledviny s močovými cestami a kolena. Plošky ledvin hladíme, abychom je zklidnili a nezpůsobili prudkým mačkáním jejich předráždění. Doplňkově mačkáme i plošky pohlavních orgánů (vejcovody, vaječníky, děloha). Pokud se objevují potíže se sluchem, zvlášť u starších mužů, kontrolujeme funkci prostaty, pokud je močení obtížnější. Na veškeré problémy ledvin a močových cest, cysty a bulky doporučuji používat Zlatobýlovou mast dle Ing. Janči, kterou vyrábí pan Jukl. Pomáhá též při dně, astmatu, kožních potížích.

Bylinné čaje a tablety

Při potížích pijeme Jančův ledvinový čaj, nebo ledvinové čaje od Grešíka a Popova. Při potížích ledvin a močových cest opět může pomoci tinktura z lichořeřišnice. Alergici by neměli v tomto období zapomenout, že se blíží pylová sezóna a je dobré nasadit užívání tablet na alergii AL (Janča-Jukl) měsíc před zahájením pylové sezóny. Velmi vhodná je na alergie také kombinace paní magistry Podhorné, ve které najdete tinkturu T45 žampion a gemmoterapeutikum P7 Černý rybíz - to celé označeno jako kůra K49.

Psychika

Psychika je v únoru labilnější, zvláště při nedostatku sluníčka, nálada kolísá, zima je dlouhá ...Strach zeslábl, takže si s ním snadněji poradíme - užíváme esenci Lva nebo Kejklířku (pokud je strach konkrétní), Topol osiku (strach nevysvětlitelný, taková nepříjemná vystrašenost). Aby vše, čeho se bojíme, odešlo, strachy propouštíme na duchovní úrovni a pečujeme o ledviny, které jsou sídlem strachů. Kombinace esencí WEAE Letting go podpoří snahu nechat odejít vše, co už nepotřebujeme, aby mohlo nastat nové jaro v naší duši.

Z jihočeských esencí doporučuji Rajče, které pomůže se strachem, dodá klid a vytrvalost stát si za svým. Často se v této době objevuje nevysvětlitelný smutek, který přichází jakoby odnikud, tesknota, deprese - užijte petrklíč, posel jara, který osvěží, vyživí naše vnitřní dítě a povzbudí nás. Pryskyřník podpoří sebeúctu a nespokojenost.Radujte se z prvních drobných kvítků sněženek, které proazí sněhovou pokrývku a ukazují nám, že jaro je blízko a že je třeba využít svou vnitřní sílu! Pomůže Vám také obrázek První sněženka nebo Křest vodou a ohněm, který si můžete koupit jako kartičku nebo větší obrázek A5-A3 i v mé prodejně a který velice silně pomáhá zpracovat témata zimy. Meditace s Věřinými obrázky přinesla již mnoha lidem radost a úlevu. Já sama si kupuji větší obrázky a malé kartičky, které můžete využít např. pro výklad dne nebo určité situace. Vždy Vám přinese radu i vhled.

Aromaterapie

V lampičce necháme rozvonět trochu mandarinky, citrón, grapefruitu, limetky nebo pomeranče. Osvěží to naši zimou zkoušenou mysl a přinese sluníčko. Při depresi přidáme meduňku, levanduli, kanangu nebo ylang ylang (poslední dvě v nepatrném množství, jejich vůně je silná) nebo již osvědčenou litseu cubebu

Při nachlazení a chřipce pracujeme s eukalyptovým olejem nebo směs eukamint od Salusu či Climarome od ATOKu, stejně jako v lednu. Při bolestech zad je dobré do masážního oleje přidat éterický olej ze sibiřské jedle nebo zázvoru, při bolesti kolen jalovcový éterický olej. Dodržujte zásady bezpečného dávkování éterických olejíčků, které najdete např. na stránkách firmy Cosmetics ATOK Int.

Vyzkoušejte také novinku od SALOOSU éterický olej nebo sprej do prostoru NACHLAZENÍ - IMUNITA, který má úžasné složení a dokáže výrazně pomoci s pročištěním prostor i proti nejmenším částečkám. Zvlᚍ v této nelehké době může být velmi prospěšný na čištění prostor a podporu dýchacích cest.