• ÚVOD
  • AKTUALITY
  • O MNĚ
  • CO NABÍZÍM
  • SEMINÁŘE
  • LABYRINT
  • KONTAKT

CO NABÍZÍM

REFLEXNÍ TERAPIE A DIAGNOSTIKA   

(podle ing. Jiřího Janči)

Vážení klienti a zákazníci prodejny, činnosti reflexní terapie se již aktivně nevěnuji. Pokud budete potřebovat jakoukoli konzultaci v této oblasti, ráda Vám poradím nebo pomohu, případně doporučím, kam jít na kvalitní masáž nebo fyzioterapii dle své nejlepší zkušenosti. Poradenství v oblasti léčivých bylin a testování čaje na míru i nadále provozuji.

Děkuji za pochopení.

 


Reflexní terapie a diagnostika byla známá již ve starém Egyptě. Při reflexní terapii se používá  tlak na reflexní plošky chodidel a nártů klienta. Bolest v reflexní plošce je přímo úměrná velikosti oslabení konkrétního orgánu. Tohoto  se využívá ke zjištění disharmonie, ale i zajištění nové rovnováhy těla.

Tlakem na reflexní plošky aktivujeme samoléčivé síly našeho těla. Reflexní terapie umožňuje hledat příčinu potíží, ne jen napravovat důsledky nemoci. Masáž chodidel ovlivňuje celou páteř - výhodné tehdy, je-li místo přímo na páteři  silně bolestivé (bloky na zádech, ploténky, křeče svalstva). Odblokování krční páteře působením na svalové úpony v jejím okolí, zejména na bod V (centrální bod reflexní terapie), přispívá k uvolnění celé páteře, obnovení přirozeného toku energie organismem a následnému uvolnění dalších křečovitých míst na těle.

Reflexní terapie pomáhá při skolióze dětí a dospívajících, kratší noze, bolesti či omezené hybnosti krční páteře, zablokovaných žebrech, bolesti zubů, migrénách. 

Při reflexní terapii může dojít k přechodnému zhoršení potíží, které trvá jen krátce. Po působení na reflexní plošky nezapomeňte odpočívat a pít, nejlépe čistou vodu.

Každému klientovi ukážu univerzální body reflexní terapie, které mohou sami použít jako body první pomoci v různých situacích – nehody, záchvaty (př. žlučník, ledviny), akutní bolesti aj. Působení na reflexní body umožní překonat nejhorší krizi a nastartovat oslabené funkce těla.  Více informací mohou najít v knize Reflexní terapie Ing. Jiřího Janči.

Co nabízí reflexní terapie?

Individuální práci s každým klientem, i působení (i u stejného klienta) je vždy jiné. Vnímám klientovu energii, oslabení orgánů, změny na kůži, již při vstupu hovoří jeho 'obličej' atd. Je třeba se věnovat vždy celému tělu, obvykle začínáme na chodidlech, kde uvolníme největší bloky - vždy tak, aby klient hluboce relaxoval a odpočíval, zklidnil své emoce a dostal to, co jeho tělo momentálně potřebuje. Používám vysoce kvalitní 100% éterické olejíčky firmy Cosmetics  ATOK Int. a také Bachovy esence nebo esence zvířat WEAE pro lepší uvolnění psychiky i těla. 

Doporučuji také úpravu stravy a testuji bylinné čaje na míru. Pracuji s bylinkami a tinkturami firem Natura Grešík a Jukl a úžasnými bylinnými tinkturami a gemmoterapeutiky firmy Naděje.  

Pokud se věnuji klientovi, povídáme si obvykle o jeho momentální životní situaci nebo problémech. Mohu mu pak namíchat Bachovy květové esence , Esence volně žijících zvířat WEAE aj. pro harmonizaci psychiky. Používám i praktická cvičení z kinezilogie One Brain pro lepší propojení mozkových hemisfér.

   

Moje hlavní zásada: působit na celého člověka - duši i tělo, aby se člověk posouval ve svém vývoji ke zdraví a harmonii.

Na základě našich zkušeností z práce s klienty jsme v roce 2012 začaly učit semináře Reflexní terapie a duchovních příčin nemocí spolu s Mirkou Zavoralovou (reflexní terapeutka, cvičitelka, terapeutka). Pokud byste se chtěli dozvědět více o reflexní terapii,  podívejte se na Semináře.

Ve své prodejně Johanka v Českých Budějovicích prodávám přípravky firmy Jukl - čaje, byliny, tinktury a masti podle původních receptur Ing. Jiřího Janči. Také bylinné tinktury, masti a gemmoterapeutika firmy Naděje a bylinky pana Grešíka - Natura Grešík.Vynikající jsou také přípravky Duhové elixíry dokotra Martina Kolára.

A co dodat na závěr ?

 

Ceník:

reflexni terapie (výuka bodů) a diagnostika 1,5 hodiny 750,- Kč

reflexní terapie (výuka bodů) 1 hodina 600 Kč

receptura na bylinný čaj na míru 50,- Kč